«Буковинська царівна»

14 листопада, в Чернівецькому обласному меморіальному музеї Володимира Івасюка, поетичний театр представляв театралізовану імпрезу до 160 - річчя Ольги Юліанівни Кобилянської «Буковинська царівна»Чернівецький обласний фаховий коледж мистецтв ім.Сидора Воробкевича. Постійно популяризує твори буковинських письменників, серед них: Сидора Воробкевича, Євгенії Ярошинської, Юрія Федьковича. До 160 - річчя від дня народження визначної буковинської письменниці Ольги Кобилянської, поетичний театр підготував ряд інсценізованих творів геніальної діячки під назвою «Буковинська царівна». Куди ввійшли інсценізовані твори: «Земля», де показано долю українського села. Любов до землі, праці, розчарування селянина в землі,трагедію, причиною якої стала саме земля. Кобилянська показала, що щастя людини, сутність її життя не в багатстві, не в землі, а в моральних цінностях. Вона переконливо доводить: якою б важкою не була людська доля, які б обставини не склалися, треба завжди керуватися законами совісті, високими нормами народної моралі, не збиватися з дороги, освітленої сяйвом духовного досвіду багатьох віків цивілізації.
Новела «Вовчиха» є одним з найкращих перлин письменниці. Це новела із народного життя. Потік часу пливе за своїми споконвічними законами. Міняються пори року, народжуються і помирають люди. Та найбільшим скарбом залишаються земля і праця. Але свята земля може стати ненавистю і прокляттям. Вона ділить селян на заможних і бідних. Від землі залежить особисте щастя людей. У цьому полягає і головний конфлікт новели.
«В неділю рано зілля копала» 
Темою є зраджене кохання. 
Новела « Експронто фантазі» 
Про перше кохання і спогади про нього.
Композиційна побудова: театралізованої імпрези «Буковинська царівна»
1. Вихід видучої та спогади Ольги Коюилянської
2. Задіяні: Анастасія Топольницька новела « Експронто фантазі» читає викладач коледжу Ніна Михайлюк. 
3. Інсценізація повісті « Земля» зустріч Михайла з Анною та Анни з Рахірою задіяні студенти 4 курсу Роман Гуцан, Наталія Кочерган та Тетяна Захотій
4. Спогади Кобилянської та ведучого 
5. Інсценізація повість «В неділю рано зілля копала» задіяні: Гриць Роман Гуцан, Тетяна - Тетяна Захотій, Мавра - Наталія Кочерган
6. Спогади Кобилянської  
7. Вихід ведучої
8. Інсценізація твору Кобилянської «Вовчиха»
Задіяні: Наталія Джуран, Наталія Кочерган, Ерік Чебану, Тетяна Захотій та Роман Гуцан.
Вихід ведучої.
Це переддипломна робота студентки 4 курсу Кочерган Наталії клас викладача-методиста, відмінника освіти України, лавреата мистецької премії ім.Сіді Таль Григорія Сорочана.
Приставляється фото вистави «Буковинська царівна»
Прокрутити вгору