Чернівецький обласний фаховий коледж мистецтв ім.С.Воробкевича є мистецькою перлиною Буковини.


Чернівецький обласний фаховий коледж мистецтв імені Сидора Воробкевича було створене 5 травня 1997 року шляхом об’єднання двох училищ: Чернівецького музичного училища і Чернівецького училища культури. Чернівецькому музичному училищу перед цим, в 1986 році, було присвоєно ім’я буковинського письменника і композитора Сидора Воробкевича. Нині це вищий навчальний заклад І-го ступеня акредитації з двома відділеннями: музичного мистецтва і культури.

Чернівецьке музичне училище засновано у листопаді 1940 року. Першим його директором був Чижський Василь Іванович, який до того працював педагогом-хормейстером Київського музичного училища. Завідувачем навчальної частини був призначений Даценко Микола Савович. В новоствореному училищі було 33 викладача і 241 студент. Навчання було перервано Другою світовою війною, а поновлено в травні 1944 року. 12 листопада 1986 року училищу було присвоєно ім’я буковинського письменника і композитора Сидора Воробкевича.

Чернівецьке училище культури засновано в 1945 році. Функціонувати заклад почав як політико-освітній технікум з двома відділами: бібліотечним і клубним. Перший випуск спеціалістів відбувся в 1947—1948 навчальному році — дипломи отримали 35 бібліотечних працівників. У 1948 році відкрито заочний відділ. В 1947 році назву закладу змінено на Чернівецький технікум підготовки культурно-освітніх працівників, а в 1961 році технікум перейменовано в культурно-освітнє училище. Постановою 1990 року Міністерства культури України культурно-освітнє училище перейменовано в Чернівецьке училище культури.

Прокрутити вгору